Projekty Gminy Polkowice

A A A

Z angielskim mogę więcej. Zwiększenie kwalifikacji językowych mieszkańców obszarów wiejskich gminy Polkowice.

Szczegóły projektu

Projekt „Z angielskim mogę więcej. Zwiększenie kwalifikacji językowych mieszkańców obszarów wiejskich gminy Polkowice” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu, 74 mieszkańców obszarów wiejskich gminy Polkowice weźmie udział w kursie języka angielskiego oraz w spotkaniach aktywizujących. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w świetlicach wiejskich wg nastepującego podziału:

  • 1 grupa – Żelazny Most,
  • 2 grupa – Komorniki,
  • 3 grupa – Biedrzychowa,
  • 4 grupa – Kaźmierzów,
  • 5 grupa – Kaźmierzów,
  • 6 grupa – Jędrzychów,
  • 7 grupa – Jędrzychów.

Kurs języka angielskiego będzie realizowane w dni powszednie, raz w tygodniu przez 2 godziny lekcyjne dla każdej grupy z wyłączeniem okresów świątecznych, ferii zimowych oraz tygodni, w których występują tzw. długie weekendy. W sumie każda grupa zrealizuje 66 godzin lekcyjnych zajęć. Wszyscy uczestnicy otrzymają książki i ćwiczenia do nauki oraz na zakończenie kursu certyfikaty z wyszczególnionym poziomem nauczania. Rozpoczęcie zajęć w ramach projektu, w zależności od wyników rekrutacji otwartej, planowane jest na listopad 2012 r. Zajęcia potrwają do końca czerwca 2013 r.

Dodatkowo w ramach projektu zostaną zorganizowane spotkania aktywizujące dla wszystkich uczestników kursu języka angielskiego. Spotkania poprowadzi psycholog, który m.in. pomoże pokonać opory przed mówieniem w poznawanym języku. Podział na grupy w przypadku tych spotkań oraz ich miejsce będą takie same, jak w przypadku kursu języka angielskiego. Każda grupa spotka się dwa razy – raz w listopadzie 2012 r. (przez 2 godz. zegarowe), drugi raz na przełomie maja i czerwca 2012 r. (przez 2,5 godz. zegarowe).

Projekt współfinansowany przez: Narodowa Strategia Spójności - Kapitał Ludzki i Europejski Fundusz Społeczny